Perjantai Lauantai Sunnuntai
8:00 Ilmoittautuminen/aamupala (Physicumin aula) Aamupala (Excactumin aula) Brunssi (Käärmeenpesä)
8:30
9:00
9:30 Kai Norlund: Tervetulosanat (Exactum A111) Joona Havukainen: Machine learning and Particle Physics (Exactum A111)
10:00 10.00-10.45 Harri Waltari: The supersymmetric road beyond the Standard Model of particle physics (Chemicum A110)
10.45-11.00 Ernst & Young (Chemicum A110)
Miika Rasola: Kvantitettu integraatiofestosallistuja alkoholikylvyssä (Exactum A111)
10:30 Emma Mannfors: Baby stars (Exactum A111)
11:00

11.00-11.45 Hanna Vehkamäki: Tie lukion termofysiikasta ilmakehätutkimukseen (Physicum E207)

11.00-11.45 Åsa Hirvonen: Tekijöihinjako polynomisessa ajassa - laskentateoreettinen näkökulma kvanttilaskentaan (Chemicum A110)


11.45-12.00 Tekniikan akateemiset (Chemicum A110)
David Forsman: Monoidit ja monadit (Exactum A111)
11:30 Antti Kykkänen: Geometriset inversio-ongelmat (Exactum A111)
12:00 Lounas Lounas Kotimatka
12:30
13:00 Ekskursiot

Paneelikeskustelu (Exactum B123)

Petteri Piiroinen: Inversio-ongelmien tarkastelua todennäköisyyden ja tilastotieteen kautta (Exactum A111)

13:30
14:00 Posterisessio (Exactumin aula)
14:30
15:00
15:30
16:00 Check-in hostelliin / Siirtymä Suomenlinnaan

SFMO:n syyskokous (Physicum E207)

PLANCKS- ja IMC-karsinnat (Physicum D101)

16:30
17:00
17:30
18:00 Sitsit (Tenalji Von Fersen, Suomenlinna)
18:30
19:00 Saunailta (käärmeenpesä)
19:30
20:00
20:30
21:00
21:30
22:00
22:30
23:00 Jatkot (Käärmeenpesä)
23:30
00:00 eteenpäin

Perjantai
8:00 Ilmoittautuminen/aamupala (Physicumin aula)
8:30
9:00
9:30 Kai Norlund: Tervetulosanat (Exactum A111)
10:00 10.00-10.45 Harri Waltari: The supersymmetric road beyond the Standard Model of particle physics (Chemicum A110)
10.45-11.00 Ernst & Young (Chemicum A110)
10:30
11:00

11.00-11.45 Hanna Vehkamäki: Tie lukion termofysiikasta ilmakehätutkimukseen (Physicum E207)

11.00-11.45 Åsa Hirvonen: Tekijöihinjako polynomisessa ajassa - laskentateoreettinen näkökulma kvanttilaskentaan (Chemicum A110)


11.45-12.00 Tekniikan akateemiset (Chemicum A110)
11:30
12:00 Lounas
12:30
13:00 Ekskursiot
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00 Check-in hostelliin / Siirtymä Suomenlinnaan
16:30
17:00
17:30
18:00 Sitsit (Tenalji Von Fersen, Suomenlinna)
18:30
19:00
19:30
20:00
20:30
21:00
21:30
22:00
22:30
23:00 Jatkot (Käärmeenpesä)
23:30
00:00 eteenpäin

Lauantai
8:00 Aamupala (Excactumin aula)
8:30
9:00
9:30 Joona Havukainen: Machine learning and Particle Physics (Exactum A111)
10:00 Miika Rasola: Kvantitettu integraatiofestosallistuja alkoholikylvyssä (Exactum A111)
10:30 Emma Mannfors: Baby stars (Exactum A111)
11:00 David Forsman: Monoidit ja monadit (Exactum A111)
11:30 Antti Kykkänen: Geometriset inversio-ongelmat (Exactum A111)
12:00 Lounas
12:30
13:00

Paneelikeskustelu (Exactum B123)

Petteri Piiroinen: Inversio-ongelmien tarkastelua todennäköisyyden ja tilastotieteen kautta (Exactum A111)

13:30
14:00 Posterisessio (Exactumin aula)
14:30
15:00
15:30
16:00

SFMO:n syyskokous (Physicum E207)

PLANCKS- ja IMC-karsinnat (Physicum D101)

16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00 Saunailta (käärmeenpesä)
19:30
20:00
20:30
21:00
21:30
22:00
22:30
23:00
23:30
00:00 eteenpäin

Sunnuntai
8:00 Brunssi (Käärmeenpesä)
8:30
9:00
9:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00 Kotimatka
12:30

EY
HY
HYY
Helsingin kaupunki
Resonanssi
Fyysikkoseura
Tiedeakatemia
Frenckell
Loimu